Стрелецот на ЖРК Вардар е избрана за една од трите најголеми ѕвезди во претходната, петта рунда во женската ракометна Лига на ракометни шампиони. Хрватскиот бек даде 9 гола за победата нанејзиниот тим кај Ференцварош од 29-28.