Кого остави Леонардо Ди Каприо по втор пат ?

Познатиот глумац и Оскаровец Леонардо Ди Каприо иако има 42 години покажа по којзнае кој пат дека нема намера да се откаже од ергенскиот живот и да застане на лудиот камен. Тој по втор пат ја раскина врската во убавата маненкенка Нина Адгал која има само 25 години.