Манчестер Сити вечерва го одработе најпрофесионално дуелот од 37. коло во Премиер лигата со Вест Бронвич Албион, победи со 3-1 и се смести на третата позиција во Премиер лигата што овозможува директен пласман во следното издание од Лигата на шампионите.

Стрелци за Граѓаните вечерва беа Габриел Жесус, Де Брајне и Туре, а единсвтениот за гостите беше дело на Робсон Кану.

SHARE