Наубавиот гол на Хамес за Реал

По своевидното и многу емотивно простување на Хамес Родригез од навивачите на Сантијаго Бернабе во неделата против Севиља (4-1), фановите на кралевите се потсетуваат на неговиот најубав гол во белиот дрес. Тоа без дилема беше во мечот со Гранада пред две и пол години, кога Колумбиецот од косо погоди со волеј кој ретко се гледа.

SHARE