Додека го чекаме стартот на финалето на тековното издание во НХЛ лигата, а за Стенли купот ќе играат Питсбург по утринскиот триумф во седмиот меч против Отава (3-2), и Нешвил кој порано го елиминира Анахејм, ги издвојуваме и ве потсетуваме на десетте највалкани инцидентите кои во најголемата хокеарска лига на светот се редовна појава.