<> at Valdebebas training ground on May 24, 2016 in Madrid, Spain.

Кристијано Роналдо веќе даде 8 гола во петте досегашни натпревари на Реал Мадрид, а ако погоди и вечерва против Борусија Дортмунд ќе стане првиот во историјата на Лигата на шампионите кој успеал да се запише во листата стрелци во сите мечеви од групната фаза.
Дел Пиеро во дресот на Јувентус и Ребров од Динамо Киев беа блиску до остварување на ваков подвиг во сезоните 1995/96 и 1997/98, но не успеаја. Синоќа и Нејмар имаше шанса за вакво раритетно постигнување, но не даде гол од неколкуте изгледни шанси во поразот од 1-3 на неговиот ПСЖ кај Баерн.