Мирај Грбиќ (41), познат по улогата на Чомбе од серијата „Луд, збунет, нормален“, игра во седмата сезона на серијата „Американска хорор приказна“.

„Улогата беше многу крвава“, рече актерот во својот надалеку познат стил.

Тој за оваа цел се пресели во Лос Анџелес во 2013 година со неговата сопруга, актерката Марија Омалљев (34). Популарниот актер Мирај работи и како професор на Драмската академија во Њујоршката филмска академија.