Ракометарите со владиката Пимен во црквата на МПЦ-ОА во Загреб

Во галеријата на порталот 24rakomet.mk можете да видите како помина посетата на македонските спортски херои, кои вчера ја победија Словенија, на црквата на МПЦ-ОА во Загреб.

Домаќин им беше владиката европски Пимен.

Фотографиите на следниов линк на 24ракомет.мк

Македонија утре игра против Црна Гора.