Реал го преживаа Де Балеидос и ита кон титулата во Ла Лига(видео)

Реал Мадрид ја победи Селта (4-1) во заостанатиот натпревар од Ла Лига и во пресрет на последните средби од сезоната има три бода предност во однос на Барселона.

 

SHARE