HARRISON, NJ - JULY 25: Harry Kane #10 of Tottenham Hotspur reacts in the second half against Roma during the International Champions Cup on July 25, 2017 at Red Bull Arena in Harrison, New Jersey. (Photo by Elsa/Getty Images)

Претседателот на Реал Мадрид Флорентино Перез не мирува и во паузата, и во периодот за репрезенативни обврски, и веќе тргнал со акција за носење на напаѓачот Хари Кејн од Тотенхем. За таа цел белите не сакаат да му платат на претседателот на клубот од Лондон, Даниел Леви, 200 милиони евра колку што тој бара, туку ќе понудат размена на играчи. Прв кандидат за заминување од Сантијаго Бернабе е Герет Бејл, но ако тоа не ја постигне цената во размената би биле додадени Карим Бензема, па дури можеби и Лука Модриќ.