Во Њујорк денеска се случи голема сообраќајна несреќа во која возило со огромна брзина влета меѓу пешаците на најфреквентниот дел од Тајмс Сквер и повреди 12 лица. Како што јавува CNN, возачот е уапсен, а веќе има и една жртва.

Властите ја испитуваат можноста за тероризам, Белата куќа соопшти дека го следи настанот и дека претседателот Доналд Трамп е во тек.