Хрватските љубители на ракометот што присуствуваа на вечерашниот дуел меѓу Македонија и Словенија се одушевени од начинот на бодрење, а потоа и на славењето на македонските навивачи.

„Сешто сум чул и сум доживеал во животот, но вакво лудило на денешниот натпревар Македонија – Словенија не сум никогаш… Каков лом“, напиша Иван Скрињица на „Инстаграм“ покрај видеото што го постира.

„Како су луди, па каос тотални у ‘Арени’!“, додаде подоцна.