Селекциите кои важеа за фаворити во баражите за настап на фудбалскиот мундијал до година во Русија во зоната УЕФА ги оправдаа очекувањата. Хрватска дома ја победи Грција со 4-1, а Швајцарија славеше на гостувањето кај Северна Ирска со 1-0. В петок е мечот на Шведска и Италија, а потоа в сабота има и дуел на Данска и Република Ирска. Од недела до вторник се реваншите.

SHARE