Ќе ги разочара ли Ѓоковиќ, Србите?

Loading...

На денешниот тренинг пред првиот настап на Мастерс турнирот во Рим на еден од помошните терени Новак Ѓоковиќ тренираше со Горан Иванишевиќ. Прославениот хрватски тениски ас и освојувач на Гренд Слем во Вимблдон не беше во комбинација за тренер на Ѓоковиќ, но сега, се повеќе извори говорат дека токму тој, а не Андре Агаси ќе го води српскиот тенисер.

На овие вести во Србија реагираат бурно и голем број на коментари се насочени кон лошите односи на двете балкански земји кои меѓу другото минаа и низ војна. За сега Ѓоковиќ ниту потврдува, ниту негира.