2137100893_fb68b993ca_b

Последни вести

Митревски најефективен голман на Европското ракометно првенство!

Никола Митревски останува најефективен голман на 13. Европско првенство за ракометари во Хрватска и по денешниот натпреварувачки ден. Номинално вториот чувар на мрежата на македонската...

Коѕиас: Митингот во Солун нема да влијае на преговорите за името

„Присуството на митингот беше израз на демократското функционирање на владата во земјата, беше израз на болката на Грците, кои понекогаш погрешно ги идентификуваат преговорите...

Дачиќ: Народот во Македонија не мисли како Владата за Косово

Првиот потпретседател на Владата на Србија и министер за надворешни работи Ивица Дачиќ смета дека давањето предност на Приштина при признавањето на Косово и...

Обамејанг на пат кон Лондон

Претставници на Арсенал во Дортмунд ги пеглаат разликите со претставниците на Борусија, а тие не се големи и наскоро може да се очекува Пјер...