7311932844_db5e3fb214_b (1)

Последни вести

Амбасадорот Бејли ги изнервира Грците

Амбасадорот на САД во Македонија Џес Бејли преку социјалната мрежа Твитер предизвика гнев кај дел од корисниците од Грција откако најави дека вечерва ќе...

Словенците ни го расчистуваат патот до полуфинале на ЕП

Селекцијата на Словенија ја победи Шпнаија со 31-26 со што ги одржа своите шанси за пласман меѓу првите две екипи на крајот од групата...

Српски колумнист се чуди што Македонија не ја нарекле Тракија?!

Крајно необичен коментар за територијалните претензии на балканските народи, а кој во најголем дел е посветен на Македонија, излезе во српскиот весник „Данас“, а...

Чешкиот голман Мрква провоцира: Не ги сакаме Македонците!

Како што наближува дуелот вечерва меѓу Македонија и Чешка од второто коло во групата два од вториот круг на Европското првенство за ракометари во...