8569372149_f4cd652907_h

Последни вести

Вицас: „Митингот е израз на национализам“

„Доколку некој сака да оди на митинг, тој има право, но јас имам право да го осудам тоа, да кажам дека тоа воопшто не...

Бугарски ексамбасадор: Договорот со Македонија е историски неуспех!

Велизар Енчев, амбасадор на Бугарија во Загреб од 1997 до 2002 година, смета дека Договорот за пријателство, добрососедство и соработка со Македонија, кој пред...

Солунскиот митрополит утре со литургија за „грчка Македонија“

Солунскиот митрополит Антимос испрати писмо до сите грчки епископи со покана да земат учество во светата литургија што ќе ја отслужи утре во катедралниот...

Грција преплавена со летоци со повик за утрешниот митинг

500 туристички автобуси се ангажирани за превоз на учесниците од цела Грција на утрешниот голем (анти)„македонски“ митинг во Солун. Низ градовите низ цела Грција се...