Екс оперативец на ЦИА во Скопје: Руски агенти го наместиле синот на Трамп

Поранешната оперативка на ЦИА која што се пензионирала по престојот во Скопје во 2003 година, за американските медиуми тврди дека средбата на Доналд Трамп...

Грците конечно успеаја, Македонија ја заменија со „Вардарска“

    Со упорно и систематско означување на локација грчките корисници на апликацијата „Гугл мапи“ успеале плоштадот Македонија во центарот на Скопје во својата англиска верзија...

Обезбедувачот на екс премиерот не јадел 20 парчиња сирење дневно

Марјан Милошевски за кој  Плусинфо.мк објави дека набавувал големи количества храна со фактури, тврди дека порталот лаже и бара извинување. Во дописот до редкацијата Милошовски...

Македонец уапсен на Малта

Тројца луѓе од кои еден е македонски државјанин  а двајца Романци се уапсени во главниот град на Малта, Ла Валета поради измама. Македонецот измамил неколку...

Премиерот Заев на работна средба со Боки 13

Според соопштението  на Меѓународниот сојуз – Скопје вчера во владата дошло до работна средба меѓу премиерот Зоран Заев и претставници на Меѓународниот сојуз – Скопје,...

Најспектакуларната плажа на планетата (видео)

Во бразилската држава Маранхао која се наоѓа на север од големите градови, а под Амазон и прашумата, постои голема пустина која крие чудо кое...

Политичарите со блокади, грчките владици со песна кон Македонија

Грчкиот хор од Атина под раководство на Николај Месогејски за прв пат настапува на бдението што Бигорските монаси го служат во пресрет на патронот...

Венецуела по македонски рецепт од 27 април (видео)

Стотина приврзаници и симпатизери на венецуелската влада упаднале денеска во Национално собрание, пренесуваат светските агенции. Приврзаниците на Владата на претседателот Николас Мадуро во Националното собрание,...

Како потпретседателот на СДСМ ја скара партијата со ЛГБТ заедницата

Во својот пост на фејсбук Мухамед Зекири објавил делови од Куранот во кој што се проколнуваат различни категории на луѓе кои што се однесуваат...

Малку им се земјотреси Охриѓани сега во страв и од вулкан (видео)

Неколкуте изјави на локални еколози и извештаи на локални медиуми предизвикаа нова паника во Охридско. Откако по постојаното тресење на земјава во овој регион од...

Последни вести

Таравари од САД порача дека гостиварчаните починале е хеморагична треска “Хантан” (видео)

Министерот за здравство Арбен Таравари преку видео порака од САД потврди дека причина за заразата и смртта кај починатите е Хеморагачна треска која ја...

За 23 години во Британија нема да има возила на бензин и дизел

Во 2040. година во Велика Британија ќе биде забранета продажбата на автомобили со конвенционални дизелски и бензински мотори во обид да се намали загадувањето...

СП ракомет-јуниори: Франција на патот кон вечноста

Македонската машка младинска ракометна репрезентација денеска го игра четвртфиналниот дуел на Светското првенство, а противник е главниот фаворит, Франција. За францускиот репрезентативен ракомет не...

Сите баби биле во право: рингишпилот, сепак, откачува (видео)

18 годишно момче загина во Охајо кога една од играчките, вртелешките во Луна Паркот се откачи, а момчето излета од неа. Освен несреќникот повредени...