Ралф Фајнс ќе снима филм за Рудолф Нуреев во Хрватска

Англискиот актер во септември ќе го режира новиот филм кој всушност е биографска драма за рускиот балетан Рудолф Нуреев. За таа цел Ралф Фајнс...

Најпознатите дами ја симнаа шминката

Кога ќе се исклучат светлата на Холивудската сцена, се чини дека познатите личности стануваат како нас, обичните смртници. Иако најчесто е невозможно да се...

Бекамови повторно во кавга

Американските медиуми пишуваат дека познатиот фудбалско-музички двоец Викторија и Дејвид Бекам се почесто и се повеќе е во кавга. Викторија е таа што се...

Принцовите Вилијамс и Хари: искрено за загубата и болката по нивната мајка

Британските престолонаследници, принцовите Вилијам (35) и Хари (32) во новиот документарен филм зборуваат за  последниот телефонски разговор со нивната мајка, неопсердно пред принцезата Дијана...

Шест години без црниот лебед: Ејми Вајнхаус

На 18. јуни 2011. година, пејачката Ејми Вајнхаус го имаше последниот настап. Фијаското што се случи пред белградската публика беше пренесено на сите светски...

Перверзна, дива и влажна: Ријана во морско издание

Познатата пејачка ужива во летото, во слободните денови и морето, но веројатно Ријана реши да се опушти малку повеќе отколку што треба, па почна...

Самостојна и храбра: Елизабет Харли

Поранешната партнерка на актерот Хју Грант, Елизабет Харли е доста активна на социјалните мрежи, каде многу често приредува секси "фото-сесии". Овие сцени многу ги  воодушевија...

Почина Џон Херд, таткото од “Сам дома”

Причина за смртта на познатиот  холивудски актер е непозната, а телото го пронашла собарката во еден хотел во Пало Алто, Калифорнија, каде што престојувал...

На Британците им требаат 31 минути, на Македонците 33

Британските истражувачи немале друга работа и направиле анализа која земја колку од работното време троши за да може да купи кригла пиво. Резултатите се следни:...

Успеа да ги усреќи сите освен себе: Робин Вилијамс

Големиот комичар и актер, Робин Вилијамс почина на 11. август 2014. година во 63. година. Тој се обесил во својата соба со каиш. Неколку...

Последни вести

Таравари од САД порача дека гостиварчаните починале е хеморагична треска “Хантан” (видео)

Министерот за здравство Арбен Таравари преку видео порака од САД потврди дека причина за заразата и смртта кај починатите е Хеморагачна треска која ја...

За 23 години во Британија нема да има возила на бензин и дизел

Во 2040. година во Велика Британија ќе биде забранета продажбата на автомобили со конвенционални дизелски и бензински мотори во обид да се намали загадувањето...

СП ракомет-јуниори: Франција на патот кон вечноста

Македонската машка младинска ракометна репрезентација денеска го игра четвртфиналниот дуел на Светското првенство, а противник е главниот фаворит, Франција. За францускиот репрезентативен ракомет не...

Сите баби биле во право: рингишпилот, сепак, откачува (видео)

18 годишно момче загина во Охајо кога една од играчките, вртелешките во Луна Паркот се откачи, а момчето излета од неа. Освен несреќникот повредени...