„Транспорт и врски“ пак во рацете на магистер по дипломатија со обука за безбедност

Идниот министер за транспорт и врски во македонската влада јавност го познава како еден од најактивните членови на СДСМ во последниве десетина години. Според...

Пронајдена Ноевата арка

Истражувачите, претставници на организацијата NAMI (Noah’s Ark Ministries International), изјавија дека „со сигурност од 99, 9 %“, успеале да најдат фрагменти од библиската Ноева...

Тешките зависници од дрога ќе се лечат со……марихуана?

Центарот за лечење на зависности во Лос Анџелес објави дека веќе спроведува медицински третман врз тешките зависници од дроги, лечејќи ги со канабис. Основачот...

Роден е во 1936, ќе ги води социјалистите до 2021 година

Денеска ре - избраниот старо нов претседател на Социјалистичката партија на Македонија Љубисав Иванов Ѕинго е роден во далечната 1936 година во село Трновац...

Румен Радев очекува брз договор со Македонија

Шефот на бугарската држава Румен Радев очекува по формирањето на новата влада во Македонија да има поблизок дијалог преку кој ќе се надминат проблемите...

Среќен Рамазан и 10 одговори во врска со постот

Колегата Хусамедин Гина во текстот за порталот Балкон 3 ни ги одговара 10 најчести прашања за постот а редакцијата на Expres.mk на сите муслимани...

Полицијата едвај ги смирила гостите кои се степале на македонска свадба

Масовната тепачка на македонска венчавка во Австралија сепак завршила со хепиенд. Невестата и младоженецот по свадбата заминале на меден месец со силни емоции. Венчавката меѓу...

Првиот сопруг на Луксембург во друштво на НАТО дамите

Додека Доналд Трамп беше на средба со лидери на НАТО во Брисел, неговата сопруга Меланија се најде во друштво на првите дами, и на...

Молк за идејата на Љубчо Георгиевски за „Западна Македонија во Голема Албанија“

Три дена по објавувањето на интервјуто на екс македонскиот премиер Љубчо Георгиевски во кое тој збоорува за припојување на западна Македонија кон Албанија и...

Нашиот класика, Рама во шалвари, на домаќинката и се гледаа прстињата

Вчерашната вечера во Брисел на која локалните балкански лидери требаше да се договорат за иднината на регионот донесе мал политички напредок но и модни...

Последни вести

Потоп на „Лего Титаникот“чини 1.500 евра

Две момчиња го оштетиле бродот „Титаник“ изграден од лего коцки, висок седум метри, на изложбата во Рим. Десетгодишното и 12-годишното момче излегоа од контрола...

Трамп „пристигна“ на улиците во Берлин

Восочната фигурата на претседателот на САД, Доналд Трамп, ќе биде претставена на јавноста на 20-ти октомври во Музејот на восочни фигури „Мадам Тисо“ во...

Божидар Димитров: т.н. Македонци му поверуваа на Заев

Бугарскиот историчар Божидар Димитров, познат по своите антимакедонски ставови, за тамошните медиуми ги оцени резултатите на локалните избори во Македонија како поддршка за договорот...

Без помош од ВМРО – ДПМНЕ пораз на ДУИ во 10 од 11 општини

Демократската Унија за интеграции ќе загуби во 10 од 11 општини во вториот круг од локалните избори ако не добие поддршка од своите екс...