Изборите се идеална можност за дебата со раце (видео)

Политичари, кандидати, политички противници и разновидни опоненти наместо со збор се докажуваат со раце, нозе, тупаници. Има и по некоја модринка, скршен нос, навредена...

Како Здравко Мамиќ си обезбеди година дена затвор (видео)

Извадоците од неколку јавни појавувања на најконтроверзниот фудбалски лик во регионот, сопственикот на Динамо Загреб, според хрватските закони, би требало да му обезбедат цела...

Низ какви понижувања минуваат Македонците што бараат бугарски пасош (видео)

Извадокот од филмот Лазар кој што македонски активисти го користат во кампањата против вадење на бугарски пасоши од страна на Македонци, најпластично ја опишува...

Кога во Бразил надоаѓа река (видео)

Страотно видео, малку постаро, но актуелно деновиве поради сите невремиња по светот, доаѓа од Јужна Америка, од Бразил каде браната попушта, а реката Рио...

Сила господова: одрон во Кавказ (видео)

Најмалку три лица загинале, неколку се водат за исчезнати, а стотици се отсечени по одронот на планината Елбрус во Кавказ. Во руската републиката Кабардино-Балкарија...

Во Кина жените не дозволуваат Dirty Dancing пред нив (видео)

Маж во добро расположение се заиграл со танчерката која секогаш, па тоа и е и во описот на обврската, е подготвена за валкано танцување....

Пливачот што не пливаше за да им укаже почит на загинатите (видео)

Шпанскиот пливач Фернандо Алвареш им предложил на луѓето во меѓународната пливачка федерација, да им се оддаде почит на жртвите од терористичкиот напад во Барселона...

Кинеска синхронизација: 36 згради урнати за 20 секунди (видео)

Кинеските власти решија да ослободат простор и да срушат 36 солитери во Џенгџоу во провинцијата Хенан. Речено, сторено, а брзината и ефективноста во уревањето...

Роки влезе во соблекувалната на Шкендија и предизвика ерупција (видео)

Одлично замислена прослава на фудбалерите на Шкендија по триумфот со Тракаи од 3-0 и продорот во плеј офот од Лига Европа. Во соблекувалните на...

Жичарницата во Келн застана, пожарникарите ги симнуваа патниците (видео)

Кабина од многу популарната жичарница е причина за вистинска драма на повеќе од 100 туристи кои останале заробени во воздух. Се се случило кога...

Последни вести

Потоп на „Лего Титаникот“чини 1.500 евра

Две момчиња го оштетиле бродот „Титаник“ изграден од лего коцки, висок седум метри, на изложбата во Рим. Десетгодишното и 12-годишното момче излегоа од контрола...

Трамп „пристигна“ на улиците во Берлин

Восочната фигурата на претседателот на САД, Доналд Трамп, ќе биде претставена на јавноста на 20-ти октомври во Музејот на восочни фигури „Мадам Тисо“ во...

Божидар Димитров: т.н. Македонци му поверуваа на Заев

Бугарскиот историчар Божидар Димитров, познат по своите антимакедонски ставови, за тамошните медиуми ги оцени резултатите на локалните избори во Македонија како поддршка за договорот...

Без помош од ВМРО – ДПМНЕ пораз на ДУИ во 10 од 11 општини

Демократската Унија за интеграции ќе загуби во 10 од 11 општини во вториот круг од локалните избори ако не добие поддршка од своите екс...