Енис Барди и дефинитивно е член на Леванте, а Македонија добива играч во престижната Ла Лига. 22 годишниот скопјанец веднаш се сликаше со дресот на тимот од Сиудат де Валенсија кој ќе го носи во следните три години.

Оставете коментар