Апасиев објаснува зошто ќе пропадне договорот со Грција

Професорот Димитар Апасиев смета дека постојат 4 причини зошто договорот со Грција за името не може да стапи во сила.

Тој вели дека “Обидот на квислиншката шема на Заев и Димитров да ги стават граѓаните пред „свршен чин“ – ќе наиде на четири несоборливи ПРАВНИ ПРЕЧКИ кои ќе оневозможат капитулантскиот „Договор“ било кога да влезе во сила”:

1. Претседателот на Републиката (кој нема да го потпише);

2. Уставниот суд на РМ (кој ќе го поништи);

3. Народниот референдум (кој нема да успее);

4. Грчкиот парламент (кој нема да го ратификува).

Според професорот на следни избори СДСМ ќе биде збришана како ПАСОК во Грција а на двоецот Димитров – Заев ќе им остане само кривичната одговорност за непријателска дејност против државата, која застарува за 20 години.

#НеПоминува
#ПазитеШтаРадитеНемојПослеЈебиГа

5 Коментари

 1. Опасност за договорот претставуваат само луѓето со замрачени умови, загадени од пропагандата на ВМРО-ДПМНЕ и разните „експерти“, неспособни да ја видат реалноста и придобивките од договорот.

   • Abe kako da ne e platen, pa od stabot na SDSSH pisuva, ne e eden se menjaat na norma se:))

    Ama djabe si lae kuceto, dobro e sto narodot im frli kiselina u oci, oni mislea na prevara ke go fatat pa ke bide vooduseven i ke prifati:)) Onoj nivniot im lider bez dva gram amozok, lazov prevarant koj i pred ogledalo koga stoi dva pati povtoruva ista stvar i dva pat razlicno aj akzuva i si vika nemoguke :)))

    Propagaat, ne 1 ambasada 1000 ambasadi ne im pomagaat ne megunarodna i megunozna ne im pomaga i proaga.

    Odime napred dodeka ne gi pokakakme do kraj,:))

    Makedeoncite se party breakers na dusmanite domasni i stranski

 2. Да бе. Џам ќе свиткате. Некој пробал да прдне, но се испострал.

Comments are closed.