Автори Вест од dimitar

dimitar

3661 Вести 0 Коментари

Последни вести

Бугарија не го признала македонскиот јазик!?

Доколку во договорот (за добрососедство) со Македонија нема официјална клаузула дека го признаваме македонскиот јазик, тоа значи дека не сме го признале официјално, иако...

Хан песимист за екстрадицијата на Груевски

Пред почетокот на Советот на министри за надворешни работи на ЕУ врокомесарот за проширување Јоханес Хан денеска изјави дека не е многу веројатно дека...

Нов дебакл на министерот Димитров на Твитер

Шефот на дипломатијата доживеа нов дебакл на социјалната мрежа Твитер откако на неговиот пост не доби директна јавна поддршка од никого. Во својата порака на...

Прото тема: „Виножито“ на иста линија со скопските власти

Се покажа дека кругови во Грција кои говорат „словенски јазик“ се на иста линија со раководството на Скопје, обидувајќи се заеднички да ги искористат...