Автори Вест од M

M

6987 Вести 0 Коментари

Последни вести

Новинари и медиуми го оспорија изборот на новиот претседател на ЗНМ

Голем број македонски новинари и редакции го оспоруваат изборот на Младен Чадиковски за нов претседател на ЗНМ. Телевизија Телма попладнево пишува дека Чадиковски е изборан...

Формирана Украинска црква

Историски собор на православните свештеници во Киев ja создадoaе украинска црква, независна од Русија, изјави денеска украинскиот претседател, Петро Порошенко. „Се случи“, изјави шефот на...

За 48 часа Владата го поништи решението на МВР за протест (ВИДЕО)

Зошто владата се премисли и го поништи решението, дозвола за организирање протест издадено завчера од страна на МВР на движењето #бојкотирам. Движењето #Бојкотирам најостро протестира...

Ковачев: Комисијата да не работи со толкувања

Oдговарајќи на прашање околу цар Самоил и дали договорот за пријателство со Македонија е премногу нејасен, европратеникот Андреј Ковачев во гостување на БНР вели: „За...