„Блиц“: Ќерката на Заев може да учествува на „Мис на светот“

Српскиот весник „Блиц“ пренесува дека македонскиот премиер е во центарот на вниманието на грчката јавност поради договорот меѓу Атина и Скопје за името, но и поради неговата преубава ќерка Александра.

Како што пишува весникот, таткото деновиве е во сенка на неговата ќерка.

Во фотогалеријата што ја објавува „Блиц“ пишува дека ќерката на Заев е толку убава што без проблем може да ја претставува Македонија на „Мис на светот“.

Александра Заева има 19.000 следбеници на „Фејсбук“, а 22.000 на „Инстаграм“, со што се нашла на листата на 100 највлијателни луѓе во Македонија, пренесува весникот.

Таа сака скијање, а студира во Солун, цитира српскиот весник грчки медиуми.

Во текстот се споменува и синот Душко, кој, според весникот, е „татина слика и прилика“.

Линк до текстот и галеријата

1 Коментар

  1. Se razbira, se Zaev mora da se fali. No za Makedonecov, ovie pred se se deca na PREDAVNIK! Posledicite od predavstvoto nemožat da se isperat. Decata, na eden ili drug način, gi nasleduvaat zlostorstvata na roditelite. ‘Lepotančinjata’ go nosat imeto koj mu presude na Makedonija.

Comments are closed.