#Бојкотирам честита срамен јубилеј на ДУИ, ја откри новата цел (ФОТО)

Интернет движењето #бојкотирам кое е составено од приврзаници на различни политички опции и идеологии денеска откри против кого се бори

“Еве кажуваме да знаете, и вие од десно @VMRO_DPMNE и вие од крајно лево @levica_mk. #Бојкотирам е насочен против оние амнестирани клептократи што сакаат да го избришат името Македонско и променат Уставот, а кои 15 години владејат со “полнење на кутии” заради синдром на неказнивост”, пишува во пораката на движењето.

Ова движење кое нема никаква врска со движењето на Јанко Бачев за кого се откри дека е човек на премиерот Заев, досега беше насочено против референдумот а се смета дека изврши значително влијание врз урбаните средини и социјалните мрежи да се бојкотира плебисцитот на 30 септември.

1 Коментар

  1. По се изгледа некому му пораснаа апетитот и сака да се вмеша во политиката.
    За да не се извалка една благородна идеја, како што беше #Бојкотирам, треба веднаш да се излезе со соопштение дека целта е исполнета, референдумот е неуспешен, договорот за растурање на македонската држава е мртов, сите активисти на движењето им се заблагодаруваат на сите македонски граѓани и дека со денешниот ден истото се распушта!!!!!!
    Ако не дај боже актуелниве квислинзи или некој друг квислиншки облик се појави на политичката сцена , движењето #Бојкотирам повторно ќе воскресне со повик до Македонците за одбрана на Македонија.
    Ете тоа би било она што јас го очекувам, за жал …

Оставете Коментар