Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ негира раскол во партијата (ВИДЕО)

„Сите душегрижници кои мислат дека во ВМРО-ДПМНЕ има раскол или недоразбирања од голем размер, се лажат. ВМРО-ДПМНЕ е единствено“, вели лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ...

Смет, хаос и нечисти пелени (ВИДЕО)

По вчерашната „евакуација“ на граѓани од зграда во ТЦ Скопјанка“ уплашени од неподносливата реа на амонијак, Телевизија 24 дојде објави видео снимка од внатрешноста...

Не му дозволија да ја праша Шекеринска (ВИДЕО)

Граѓанин беше спречен да ѝ постави прашање на вице-премиерката Радмила Шекеринка која вчера имаше средба со граѓаните во скопски Аеродром, во рамки на кампањата...

Мицкоски: Ако граѓаните гласаат „за“ на референдумот – ќе го почитуваме тоа (ВИДЕО)

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на дебатната емисија на ТВ 21, одговарајќи на директо прашање рече дека ќе ја почитува волјата на граѓаните кои...

Петров: Уставните судии беа контрадикторни (ВИДЕО)

„Судиите во расправата беа контрадикторни. Тие отфрлија расправа за договорот со Грција, но заклучија дека со референдумското прашање не се гласа за ЕУ и...

Off.net:  Монти Пајтон и договорот од Преспа (ВИДЕО)

„Што им отстапивме на Грците освен автопат, одредница на име во устав, националност, државјанство, малцинства, учебници, топоними, надворешна и внатрешна употреба на името...“ Вака би...

Томовска, Владо, Бени, Тамара, Дарио, Лоба и другите губат 4:1 на Јутјуб

Неверојатно негативен сооднос во лајкови и дислајкови има спотот поставен на Јутјуб во кој пее македонскиот пејачки крем за референдумот До вчера во 22.40 минути...

Фити: Ќе беше подобар договор ако не требаше да се менува Уставот

„Јас мислев дека можеше нешто повеќе да се издејствува, ако успеевме со меѓународен договор да го решиме ова прашање врзано со промена на Уставот,...

Тепачка на 5 жени во бурка, хит на социјалните мрежи (ВИДЕО)

Пет жени во бурки се тепале со тупаници среде бел ден во близина на сообраќајница во центарот на Ријад, главниот град на Саудиска Арабија. Оваа...

Јас сум Љупчо, а ме знаат како Бубо, вели легендарниот Цацко од К-15 (ВИДЕО)

Љупчо „Бубо“ Каров, легендарниот Цацко од екипата на К-15, во гостување во отвореното студио на 1ТВ вели дека промената на името на државата со...

Последни вести

Заев: Не баравме да се смени името на аеродромот ,,Македонија” во Солун

Македонија во преговорите со Грција се согласила со промена аеродромот Александар Велики во Скопје но не барала Грција да го смени името на аеродромот...

Гласот ЗА е глас и за УЧК – Адвокатка на убијците на 8 “Тигри”...

Артене Исени, адвокатка на дел од членовите на Кумановската група јавно лобира на 30 септември 2018 година, Албанците да гласаат "ЗА" на референдумот...

Трамп: Нациите да ги почитуваат правата на нивните соседи

Американскиот претседател Доналд Трамп, во видео од обраќањето на Генералното собрание на ОН споделено од Белата киќа на Твитер, меѓу другото вели: „Ние веруваме дека...

Канзуров: Во агитацијата за референдумот има антибугарски елементи!

Новинарот Виктор Канзуров кој се изјаснува како Бугарин, открива национал-шовинстички елементи во кампањата на оние кои се „за“ и оние кои се „против“ претстојниот...