Нема вести да се прикажат

Последни вести

Ексамбасадор на СРЈ: Сè е решено околу референдумот и на Русија тоа ѝ е...

Поранешниот амбасадор на некогашна СР Југославија во Белорусија, Среќко Ѓукиќ, во врска со референдумот во Македонија смета дека сè е решено и оти на...

Гордиот татко чија ќерка не доби 40 илјади долари од Македонија за студии во...

Не можам, а да не кажам... Денес ќерка ми М-р Јана Богданоска, магистар по физика (астрономија), дипломиран физичар - астрономија и астрофизика, дипломиран професор...

Салтирова Давидовски: Заменете ги чоколадата за децата со позитивна комуникација

Ана Салтирова Давидовски е социјален работиник кој има магистрирано на менаџмент на човечки ресурси, Менаџер за човечки ресурси во АМСМ, NLP (неуролингвистичко програмирање) Тренер...

Зошто Македонија прифатила Erga omnes, открива премиерот

Во отворена програма на Телма премиерот Заев откри зошто Македонија го прифатила принципот Erga Omnes односно земјата да има едно име за сите употреби,...