Докази за крваво убиство на новинар во саудискиот конзулат во Истанбул (ВИДЕО)

Постојат аудио и видео снимки кои докажуваат дека саудискит новинар Џамал ​​Кашоги, кој исчезна на почетокот на месецов, бил мачен и убиен во саудискиот...

Страв од немири во ромското маало каде живеел убиецот на бугарската новинарка (ВИДЕО)

Дел од жителите во ромскатанаселба „Тракија“ во Русе, каде што живеел осомничениот за убиството на новинарската Викторија Маринова, ги напуштиле домовите, откако се појавиле...

Милошоски лажел – нема баба која му се заканувала да не гласа за уставни...

По „твитот“ на пратеникот Антонијо Милошоски до Јоханес Хан во кој се жали дека тој лично имал закани доколку гласа за уставните промени, одговарајќи...

Премиерот конечно призна: Референдумот не успеа, што правиме сега? (ВИДЕО)

Премиерот Заев денеска конечно се откажа од ставот дека референдумот бил успешен. Откако во службен весник беше објавена одлуката на ДИК дека плебисцитот е...

Груби ги повика сите 120 пратеници да гласаат „за“ уставни измени (ВИДЕО)

Пратеникот од редовите на ДУИ, Артан Груби, смета дека сите 120 пратеници треба да ги подджрат уставните амандмани. „Целиот западен демократски свет е со нас...

Судот ја изрекува пресудата за Јанкуловска (ВИДЕО)

Кривичниот суд ја изрекува пресудата за екс-министерката на МВР, Гордана Јанкуловска,во случајот „тенкк“ за кој веќе се осудени со затворска казна 2 лица, пренесува...

Змија во центарот на Скопје! (ВИДЕО)

Кај „Ирски паб“, во строгиот центар на Скопје, се прошета змија... https://www.facebook.com/Taratur/videos/333426520758191/

Почина оперската дива Монсерат Кабаје (ВИДЕО)

Шпанската оперска ѕвезда Монсерат Кабаје почина на 85-годишна возраст, соопшти утрово Би-би-си. Познатиот сопран почина утрово во болницата „Сант Пау“ во каталонската престолнина, Барселона, каде...

Ќе направиме с’е да се обезбедат 81 претеник, вели Заев (ВИДЕО)

„Сериозен е процесот пред државата. Ги знаете нашите ставови.  Ќе се обидуваме со пратениците. Се ште можеме ќе направиме. Ги знаете нашите ставови, не...

ВМРО-ДПМНЕ не го признава референдумот – на избори само со техничка влада (ВИДЕО)

Потпретседателот Александар Николовски вечерва ги соопшти одлуките на Извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ по одржаната седница на која било заклучено: Да не се признае референдумот...

Последни вести

Села бара одговорност од Владата и од МВР за „театарот“ со Груевски

Алијанса за Албанците во соопштение за јавноста ги обвини Владата и Министерството за внатрешни работи за „театарот“ со поранешниот премиер Никола Груевски, барајќи да...

Мико: Со Груевски дефокусираат од отстапките кон Бугарија и Грција

Џејсон Мико, поранешен почесен конзул на Македонија во Тусон, Аризона, смета дека со случајот со бегството на експремиерот Никола Груевски во Унгарија се врши...

Спасовски го подучува Орбан на ЕУ правила и дали да му даде азил на...

Министерот за полиција Оливер Спасовски им сугерира на унгарските власти да го одбијат барањето на Груевски за азил. "Единствено што сметам дека е исправно е...

Ѓукановиќ: Македонија го „труе“ регионот!

Црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ ја наведува Македонија меѓу трите проблеми што, според него, го „трујат“ регионот и го доведуваат во прашање неговиот напредок. „Напредокот е...