Осамна снимка од синот на Бин Ладен(ВИДЕО)

ЦИА објави видео снимка од бракот на синот и потенцијалниот наследник на Осама бин Ладен, која била меѓу документите пронајдени по убиството на лидерот...

Порнографија од скриена камера(ВИДЕО)

Секоја година во јужна Кореа се случуваат илјадници сексуални злоупотреби направени со скриени камери, а снимките потоа се дистрибуираат на социјалните мрежи. Но, благодарение...

Таравари на три јазици вети дека ќе нема поделби во Гостивар(ВИДЕО)

Новиот градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари им се заблагодари на граѓаните за поддршката на локалните избори и изјави дека Гостивар е општина на сите...

Грчев за Југославија и за „измислената“ Македонија(ВИДЕО)

Интересно размислување на професор Мирослав Грчев, особено по шестата минута од видеото кое се врти на социјалните мрежи, во делот каде говори за Македонија...

Обвинетите од „Диво насеље“ долетаа на суд со хеликоптер (ВИДЕО)

Одлуката за обвинети за тероризам на кој им се суди за терористичките напади во кумановското „Диво Насеље“, во мај 2005 година ќе биде соопштена...

Села не го признава поразот во Струга(ВИДЕО)

Претседателот на Алијансата на Албанците вечерва од Струга порача дека за него и за неговата партија е неприфатлив изборниот резултат, пренесе 24 Вести. Во...

Го „будат“ Александар да го спаси името Македонија (ВИДЕО)

Единици на грчката армија кои учествуваа на вчерашната Парада по повод 28 октомври, познатиот ден „Охи“, во Солун изнудиле топли аплаузи од граѓаните. „Александре разбуди...

Џес Бејли се појавил на избирачко место

На социјалните мрежи се врти снимка од посетата на американскиот амбасадорна едно избирачко место во Скопје. Тој се појави на едно од избирачките места во...

Како се изговара Македонија?

На социјалните мрежи во Грција се врти аудио/видео снимка од сајтот http://www.PronounceNames.com наменет за правилно изговарање на имиња. Целта била, стои во постот, луѓето...

Фасцинантно: краткото видео „Очи“ е победник на фестивалот во Прилеп

Видеото кое е дело на авторот Александар Панајотов е прогласено за најдобро на конкурсот за кратко видео во рамки на осмиот Фестивал на планински...

Последни вести

Заевистите се откажуваат од Заев?

Денешни наслови во ПЛУСИНФО од кои станува јасно дека Соросоидите го пуштиле Заев веке низ вода, пишува политичкиот дисидент Јордан Петровски. Тој ги цитира...

“Баба Ванѓа и заложничка криза” на судењето за 27 април – исповест на адвокат

Адвокат раскажува што се случувало денеска на судењето за настаните од 27 април. Судењето започнало со исказ на загрозениот сведок, по што обвинителката Вилма Русковска...

Македонските Египќани бараат загарантирани пратеници за малите заедници

,,НВО коалицијата на Египќаните", по средбите со највлијателните странски амбасадори во државата, испраќа повик до сите парламентарни партии кои се застапени во Собранието на...

Еуростат: Секој трет Грк е сиромав или на работ…

Во услови на сиромаштија или социјална исклученост, живе едно од три лица во Грција и, во просек, 1 од 5  во ЕУ, покажуваат податоците...