Патиштата во Бугарија полоши од оние во Танзанија и Замбија

Патиштата во Албанија, Танзанија, Боцвана, Замбија и Мали се подобри од оние во Бугарија. Ова се податоците на Светскиот економски форум, пренесуваат бугарски медиуми. Квалитетот...

10 илјади километри од Англија до Македонија на мотор (видео)

Британска двојка минала околу 7500 милји или над 10 илјади километри на пат од Велика Британија до Македонија за време на кој возеле по...

Четири прекрасни девојчиња и Костадин Војводата – бесценето (видео)

Четири македонски девојчиња со една песна испеана во автомобил им покажаа на сите како треба да се чува македонскиот фолклор. Во исто време овие прекрасни...

Најопасниот свадбен танц (видео)

Ред е невестата и зетот да одиграат за време на венчавката, да ја отворат, но оваа двојка односно момчето малку претера во акробацијата. Не може...

Кога брзата помош, не е од помош (видео)

Пресмешен сплет на видео снимки од ситуации во кои тие што треба да помогаат не се најподготвени, координирани, или нешто, а најчесто носилките не...

Кога маратонецот ќе заборави да си го прибере (видео)

Словачкиот атлетичар Јозеф Урбан е апсолутен хит на социјалните мрежи деновиве откако бркајќи подобро време на трката во Кошице заборави дека нешто му излегло...

Епската сцена од тобоганот за дебели (видео)

Кога покрупните ќе се појават во Аква парк тоа мора да биде многу незгодно. И тоа за сите. https://youtu.be/vOvtnhyh7AQ

Кога ќе се претера со алкохол, а нозете не држат (видео)

Нема посмешни ситуации од оние во кои пијани луѓе се обидуваат да стојат на нозе. Додуша кога е комично, кога е опасно. https://www.facebook.com/1413141585445961/videos/1476981749061944/

Изборите се идеална можност за дебата со раце (видео)

Политичари, кандидати, политички противници и разновидни опоненти наместо со збор се докажуваат со раце, нозе, тупаници. Има и по некоја модринка, скршен нос, навредена...

Како Здравко Мамиќ си обезбеди година дена затвор (видео)

Извадоците од неколку јавни појавувања на најконтроверзниот фудбалски лик во регионот, сопственикот на Динамо Загреб, според хрватските закони, би требало да му обезбедат цела...

Последни вести

Советникот на СЈО Тортевски во срамна пресметка со демонстранти (ВИДЕО)

Адвокатот Александар Тортевски кој е советник на СЈО попладнево имал вербална расправија со учесниците на уредно пријавениот јавен протест во центарот на Скопје. Тој пристигнал...

Георгиев: Договорите не мора секогаш да се исполнат

…„Топлите прегратки помеѓу Борисов и Заев не ги стоплија душите на двата народа. Министерот за НАТО (одбрана) на Бугарија секојдневно фрла отровни стрели кон...

Заев демантира, Ципрас анекс скицира – пишува Горан Момироски

Македонскиот премиер деновиве навидум ја смири јавноста откако на прашањето дали има сознанија дека Грција подготвува анекс на Преспанскиот договор со кој ќе се...

Груевски сликан во Будимпешта

На Фејсбук попладнево се споделува фотографија од Никола Груевски фотографиран, наводно во Будимпешта, на која се гледа како екс-македонскиот премиер облечен во црвена јакна...