Медиумите не се извинија, Љубојна најави тужби

Ова е нашиот официјален став и ве молиме да не пишувате измислени изјави, кои не сме ги дале. Порталот/ите што објави/ја изјава без истата...

Артистите вечерва ќе се штитат од јајца и патлиџани со висока ограда (ФОТО)

За да спречи инциденти на вечерашниве прослави за поканата за НАТО Владата нарачала висока ограда која што во Скопје е поставена на десетина метри...

Апел: Да му помогнеме Мики

Да докажеме уште еднаш дека Македонија има многу хумани и добри муѓе. Да му помогнеме на Мики кој боледува од церебрална парализа и кому...

Влезот во НАТО ќе донесе повеќе странски инвестиции

Министерот за финансии, Драган Тевдовски, вели дека искуствата од другите земји покажуваат зголемен пораст на странските директни инвестици по влезот во НАТО Алијансата. Ако се...

ВМРО-ДПМНЕ никого не уценува со амнестија, вели Мицкоски

Формирањето на Државната изборна комисија е дел од пакет мерки и не треба да се гледа издвоено. ВМРО-ДПМНЕ ќе изготви закон за амнестија, а...

Пратеници без срам: За патни трошоци по 10.000 евра за 6 месеци

Некои пратеници одново направиле патни трошоци од над 10 илјади евра, покажуваат податоците до кои дојде „Макфакс“ со користење на Законот за слободен пристап...

Познат идентитетот на повредените во престрелката во Тетово

  37-годишниот С.К. и 36-годишниот С.К. како и 49-годишниот М.А.се тројцата повредени во престрелката во Тетово која се случила ноќеска на улицата 29номври во Тетово. Првите...

ДУИ не дава “рамковните” да го чистат Клиничкиот центар

Идејата на високи претставници на СДСМ ѓубрето од скопскиот Клинички центар да го чистат вработените во владата според Рамковниот договор е одбиена од ДУИ. Откако...

Престрелка во Тетово, тројца ранети

Во престрелка што се случила во Тетово, биле повредени три лица. Повредените, поради серизноста на повредите биле донесени на лекување во државната болница во Скопје,...

Ориѓански го избриша постот за “коитус на Македонците сами со себе”

Жестоките реакции на социјалните мрежи го принудија музичарот Златко Ориѓански да го повлече статусот во кој тој им порачува на македонските граѓани да "водат...

Последни вести

Твит на денот: Пратениците што гласаа за самостојна Македонија не ги чуваше полиција

Гоце Егејчето е авторот на твитот на денот, во кој ги споредува гласањето на пратениците за осамостојување на Македонија во 1991 година и тоа...

Фрапантни разлики во обвинението и доказите од 27 април

За разлика од наводите дадени од обвинителството за случајот 27 април при изведување на доказите, присутните на денешното судење укажуваат на низа ситуации кои...

Москва ги обвини САД за манипулирање на гласањето во македонскиот парламент

Руското министерство за надворешни работи оценува дека гласањето во парламентот на БЈРМ, што го отвори патот за промена на името на земјата, беше спроведено...

Палмер им честита на уставоменувачите и ги заобиколи Иванов и Мицкоски

Метју Палмер, заменик-помошник на државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, за време на денешната посета на Македонија ја нарече историска одлуката на...