Села бара оставка на владата и предвремени избори

По бегството на експремиерот Никола Груевски, лидерот на Алијансата за Албанците, побара премиерот Заев да поднесе оставка и веднаш да се формира експерстка влада,. „Денеска...

Москва обвини за ширење параноја против Русија во Македонија

Руската амбасада во Скопје со директно обвинување против агенцијата Макфакс за ширење параноја против Руската федерација. Амбасадата објавува емаил од агенцијата во кој 24 часа...

На Цаци ѝ е потребна помош за да ја победи болеста

Пред една година, по преживеан епилептичен напад, кај Цаци беше дијагностицирана глиобластома - малиген тумор во моторниот кортекс, од левата страна на главата. По итна...

Клучниот документ со кој Груевски ќе докажува дека е прогонуван (ФОТО)

Документ на државната Комисија за заштита од дискриминација ќе биде клучен за експремиерот Груевски во неговиот обид да докаже дека бил жртва на политички...

Спасовски: Македонија нема билатерален договор за екстрадиција со Унгарија (ВИДЕО)

Во синоќешното гостување во „Само вистина“на Канал 5 телевизија министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски рече дека Македонија со Унгарија немаат потпишано билатерален договор...

Ноќеска притворени Јанакиески и Божиновски

На барање на Специјалното јавно обвинителство, ноќеска биле приведени во затворот „Шутка“ поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот генерален секретар...

1ТВ: Груевски ја минал ноќта во вилата на Орбан!?(ВИДЕО)

Побегнатиот премиер Никола Груевски синоќа бил во вилата на унгарскиот премиер Виктор Орбан, откако првата вечер во Унгарија ја поминал во хотелот „Коринтија“ во...

Села бара одговорност од Владата и од МВР за „театарот“ со Груевски

Алијанса за Албанците во соопштение за јавноста ги обвини Владата и Министерството за внатрешни работи за „театарот“ со поранешниот премиер Никола Груевски, барајќи да...

Мико: Со Груевски дефокусираат од отстапките кон Бугарија и Грција

Џејсон Мико, поранешен почесен конзул на Македонија во Тусон, Аризона, смета дека со случајот со бегството на експремиерот Никола Груевски во Унгарија се врши...

Спасовски го подучува Орбан на ЕУ правила и дали да му даде азил на...

Министерот за полиција Оливер Спасовски им сугерира на унгарските власти да го одбијат барањето на Груевски за азил. "Единствено што сметам дека е исправно е...

Последни вести

Груевски избегал од бугарскиот пасош!?

Поранешниот македонски премиер Никола Груевски можеби користел бугарски пасош за да избега од земјата, пишува  унгарскиот  Непшава“ во врска со бегството на Груевски во...

,,Данска” Тевдовски кажува, Заев дополнува, за да биде јасно

Дебата за ребалансот на буџетот. Министерот за финансии објаснува, премиерот Заев дообјаснува и дополнува. И така цела емисија. Овде компилација од неколку такви примери. Видеото на овој линк https://twitter.com/PavelSatevMKD/status/1062835431476264962?s=19

Неверојатното тврдење на Катица Јанева за Никола Груевски (ВИДЕО)

Тврдењето на првиот човек на Специјалното Јавно Обвинителство Катица Јанева дека Никола Груевски не е политичар и не може да бара политички азил сепак...

Од партијата на Орбан навестуваат азил за Груевски во Унгарија?

Ако се суди според начинот на кој портпаролот на Фидес, партијата на унгарскиот премиер Виктор Орбан, го опиша барањето за азил од Никола Груевски,...