Ѓукановиќ: Македонија го „труе“ регионот!

Црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ ја наведува Македонија меѓу трите проблеми што, според него, го „трујат“ регионот и го доведуваат во прашање неговиот напредок. „Напредокот е...

Руска амбасада: Антифашизмот и непокорот втемелени во македонската државност

Амбасада на Руска Федерација во Македонија преку својот профил на Твитер се придружи на чествувањето на 74-годишнината од ослободувањето на Скопје од фашистичките окупатори...

„Фокус“ во август најави бегство на Груевски во Унгарија

Неделникот „Фокус“ во текст објавен на 23 август го најави можното бегство на екс-премиерот Ниола Груевски во Унгарија. Линк до текстот на „Фокус“.

Го повикал ли министерот Димитров унгарскиот амбасадор во МНР?

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно своите надлежности се обидува да ги потврди информациите дека поранешниот премиер Никола Груевски, се наоѓа во Будимпешта...

Воената полиција на АРМ сепак била пред ВМРО-ДПМНЕ

Иако армиски извори тврдат дека воените полицајци на АРМ вчера вечер биле случајно во близина на седиштето на ВМРО-ДПМНЕ сепак фотографија на весникот Слободен...

Груевски во бегство, неговиот телохранител доби 13 ноемвриска награда

Дејан Митровски Урко кој долги години беше шеф на обезбедувањето на експремиерот Никола Груевски доби награда од град Скопје каде градоначалник е Петре Шилегов...

Груевски побарал азил во ЕУ, од таму ќе ја бранел каузата на Македонија

Експремиерот Груевски побарал политички азил во Унгарија пишува на неговиот Фејсбук профил. "Во последните неколку денови примив безброј закани по мојот живот. Јас сум во Будимпешта...

Зошто воена полиција била вчера пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

Присуството на возило на воената полиција на АРМ пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ не значи дека војската се приклучила во потрагата на Никола Груевски кој...

За бегството на Груевски виновни се тие што не одредиле притвор, вели МВР Спасовски...

„Размислувам во однос на одговорноста на оние кои што не им одредуваат притвори на луѓе за кои постои опасност да бегаат“ изјави министерот за...

Ни Сашо не знае каде е Никола!

„Не знам“ кусо одговори денеска Сашо Мијалков на прашањето на новинари дали знае каде се наоѓа Никола Груевски. Сашо Мијалков, поранешен прв човек на УБК...

Последни вести

Груевски избегал од бугарскиот пасош!?

Поранешниот македонски премиер Никола Груевски можеби користел бугарски пасош за да избега од земјата, пишува  унгарскиот  Непшава“ во врска со бегството на Груевски во...

,,Данска” Тевдовски кажува, Заев дополнува, за да биде јасно

Дебата за ребалансот на буџетот. Министерот за финансии објаснува, премиерот Заев дообјаснува и дополнува. И така цела емисија. Овде компилација од неколку такви примери. Видеото на овој линк https://twitter.com/PavelSatevMKD/status/1062835431476264962?s=19

Неверојатното тврдење на Катица Јанева за Никола Груевски (ВИДЕО)

Тврдењето на првиот човек на Специјалното Јавно Обвинителство Катица Јанева дека Никола Груевски не е политичар и не може да бара политички азил сепак...

Од партијата на Орбан навестуваат азил за Груевски во Унгарија?

Ако се суди според начинот на кој портпаролот на Фидес, партијата на унгарскиот премиер Виктор Орбан, го опиша барањето за азил од Никола Груевски,...