Кој е експертот што предупредува на тероризам во Македонија?

Мубин Шаих кој со порака на интернет најави дека Скопје може да биде цел на терористички напад е канадски експерт за антитороризам и поранешен...

Канадски експерт за антитероризам предупредува на можен терористички напад во Скопје

„Се подготвува ли терористички напад во Скопје, Македонија. Ако е така ова може да биде сликата што ќе го докаже тоа. Вџашувачки резултати од...

ЕК ја објави агендата за македонската делегација

Европската комисија на својот сајт ја објави агендата на европските претставници за средбите со македонската делегација в понеделник. Според најавата на ЕК најпрвин високата претставничка...

И покрај истрагата Белград ќе соработува со грчката фирма „Актор“

  Српската министерка за инфраструктура Зорана Михајловиќ изјавила дека четирите договори со грчката фирма Актор која го гради коридорот 10 се сеуште во сила и...

Како СДСМ ќе ја решава невработеноста и за своите членови (видео)

  Потпретседателот на СДСМ и министер за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски во емисијата 360 на Алсат - М со новинарот Васко Поп Петрески го објасни...

Катар пред војна, Македонци се спремаат за одење на печалба

Една од најбогатите земји на светот која има огромни резерви на нафта и природен гас се соочува со можност од војна со своите соседи...

Зошто владата не го продаде скапиот мерцедес, прашува опозиција

  Во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ во врска со обвинувањето од СДСМ според кое екс владата купувала скапи возила додека полицајците биле гладни и голи вели дека...

Мерцедесот изгребан од мачки купен за Груевски изложен пред медиумите

Мерцедесот за кој премиерот Заев изјави дека бил чуван во гаража и изгребан од мачки денеска беше прикажан на јавноста од страна на Министерот...

Тим Џуда ги спореди ирските унионисти со ДУИ на Али Ахмети

Британскиот новинар и аналитичар Тим Џуда  ги спореди северно ирските унионисти односно Демократската унионистичка партија која што е коалиционен партнер на конзервативците во новата...

МВР не кажува што правел српскиот разузнавач во Собранието

Министерството за внатрешни работи денеска информираше дека на 27 април за време на насилството во собранието агентот на српската тајна служба Горан Живаљевиќ минал...

Последни вести

Зеколи: Мицкоски ја растури белградската агентура, ќе издржи ли

Политичкиот аналитичар и екс амбасадор на Македонија смета дека со вчерашниот потег лидерот на опозицијата растурил систем контролиран од Белград кој трае 3 децении. ,,После...

Сечено, лепено, монтирано: ЈО прави ,,Карма каша” со доказите за 27-ми април?

Повеќе различни извори брифираат за хаосот при изведувањето на доказите за 27 април на кои се случувале правни дејствија од кои се срамат и...

Мијалков остана без партија но СЈО му го вратила пасошот

На истиот ден кога беше исклучен од својата партија во која бил цел живот, во се уште нејасни околности Специјалното јавно обвинителство му го...

Си го вративме името Македонија, вели Коѕијас

Коѕијас вели дека Преспанскиот договор ѝ дозволил Грција да си го врати своето име Македонија. „Во светот, ПЈРМ не се нарекува ПЈРМ, туку Македонија. И...