Кој е виновен за нападот врз Тодоров?

„ВМРО-ДПМНЕ е цел на напад, јас и моето семејство сме под јавна закана“, тврди лидерот на опозицијата и екс премиер Никола Груевски по нападот...

Ќе „паѓа“ оградата што ја штити владата

Новиот премиер Зоран Заев веднаш по преземањето на функцијата од досегашниот премиер Емил Димитриев дал наредба да се отворат портите на зградата на владата кои беа...

Службите се одговорни за уредите за прислушување во кабинетот на премиерот

Во врска со можноста во неговиот кабинет да има поставени уреди за прислушување, Заев верува дека од страна на соодветните служби ќе биде осигурана...

Велес на црната листа на Клинтон

Според Хилари Клинтон причина за нејзиниот пораз од Доналд Трамп во трката за претседател на САД е што хакери од Русија ги пробиле нејзините...

Напаѓачот на Тодоров имал профил на Фејсбук

Само една слика без други достапни информации има на профилот на дедото на малата Тамара на фејсбук. Љупчо Стојановски од велешкото село Караслари кој денеска...

Што кажа Тодоров по смртта на малата Тамара?

Министерот за здравство Никола Тодоров во интервју за 24 Вести во февруари 2015 година зборуваше за смртта на Тамара Димовска која со тежок деформитет...

Дедото на Тамара се обидел да му пресуди на Тодоров

Според неофицијални информации во екс миниситерот за здравство Никола Тодоров пукал дедото на малата Тамара Димовска која што почина чекајќи Фондот за здравство да...

Снимено приведувањето на напаѓачот на Тодоров

Телевизијата 21 пред малку објави видео од апсењето на велешанецот Љупчо Стојановски кој денеска испукал 3 куршуми врз екс министерот за здравство Никола Тодоров...

Кој е човекот што пукал на Никола Тодоров?

Велешанецот Љупчо Стојановски, на возраст од 57 години го сторил обидот за убиство врз поранешниот министeр за здравство и поранешен вицепремиер Никола Тодоров. Стојановски чии...

Никола Тодоров надвор од животна опасност

Екс министерот за здравство Никола Тодоров е надвор од животна опасност откако беше цел на вооружен напад пред министерството за здравство. Едно лице е приведено...

Последни вести

И „Маша и мечката“ работат за Путин!?

Цртаниот филм за девојчето Маша и мечката кој го гледаатмилиони деца во Велика Британија е обвинет дека е алатка за „мека пропаганда“ на Кремљ. „Маша...

Твит на денот: Бегството на Груевски пример за регионална соработка

Секаквите можни рути на движење на македонскиот експремиер Никола Груевски до Унгарија, кои во објавата на Валери Хопкинс од Будимпешта на Твитер се споени...

Против аерозагадувањето 1,5 милион евра – за мебел и возила 7 (ВИДЕО)

Граѓанските здруженија се незадоволни од одлуката на владата со 1,5 милиони евра да го решава проблемот со енормната загаденост на воздухот. Буџетот на владата за...

Др Арсланагиќ го дијагностицира „киднапирањето“ на Груевски

Тезата на премиерот Зоран Заев дека експремиерот Никола Груевски можеби бил киднапиран измами реакција од Твитер-профилот „Др Арсланагиќ“. „Пред да изјавите дека некој е киднапиран,...