Фрчковски го обвини МВР за уривање на државата за бегството на Груевски

Без разлика на процедурите (не)преземени од Судот и обвинителствата МВР морало да преземе оперативни мерки за обезбедување на Никола Груевски за кого многумина очекувале...

Германски државен министер саркастичен кон Унгарија за Груевски

Михаел Рот, германски државен министер за Европа, со саркастична објава на својот профил на Твитер ја толкува информацијата дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски...

Куновска, Заев и вистината (Статус на денот)

"Остро и категорично отфрлам шпекулации за некаков договор со Никола Груевски, изјави Зоран Заев. А он е познат по тоа дека секогаш ја говори вистината". Софија...

Димитров не може да го проголта спасот на Груевски во членка на ЕУ

Никола Груевски е тој кој што успеа да ја претвори Република Македонија во заробена држава за време на неговото владеење, како што беше посочено...

ЕКСТРА БОНУСИ ОД СПОРТ ЛАЈФ! Од 2 000 евра добивка, 750 евра бонус!

Спорт Лајф им донесе дополнителна добивка на своите типувачи со новите бонуси. Типувач од Кисела Вода тоа го искористи и направи висок скок од...

Германски експерт: Груевски во Унгарија може да се надева на поддршка и од Полска

Норберт Мапес-Нидик, германски новинар и експерт за Југоисточна Европа, во интервју за Швајцарска радио и телевизија (СРФ) вели дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски...

Сафет од Швајцарија го кани на азил и го анализира Заев (ВИДЕО)

Вљубеникот во Македонија и големиот пријател на македонските граѓани Босанецот Сафет Куртовиќ објавува видео во кое го анализира последниот пост на македонскиот премиер Зоран...

Српски верски аналитичар: Македонците ќе пробаат како Украинците

Во контекст на осудата од Светиот архиерејски собор на Српска православна црква за одлуката на вселенскиот патријарх Вартоломеј да даде согласност за признавање на...

СЈО бара притвор врз основа на незаконско прислушување од УБК (ФОТО)

Интернет движењето #Бојкотирам објавува документи од кои се гледа дека за двајца обвинети од СЈО е одреден притвор врз основа на незаконско прислушување на...

Ципрас: На „Гугл“ ќе бараат Северна Македонија, бидејќи договорот ќе помине

Грчкиот премиер Алексис Ципрас е цврсто убеден дека Преспански договор ќе помине во парламентот на неговата земја, бидејќи за тоа имало доволно пратеници, а...

Последни вести

Груевски избегал од бугарскиот пасош!?

Поранешниот македонски премиер Никола Груевски можеби користел бугарски пасош за да избега од земјата, пишува  унгарскиот  Непшава“ во врска со бегството на Груевски во...

,,Данска” Тевдовски кажува, Заев дополнува, за да биде јасно

Дебата за ребалансот на буџетот. Министерот за финансии објаснува, премиерот Заев дообјаснува и дополнува. И така цела емисија. Овде компилација од неколку такви примери. Видеото на овој линк https://twitter.com/PavelSatevMKD/status/1062835431476264962?s=19

Неверојатното тврдење на Катица Јанева за Никола Груевски (ВИДЕО)

Тврдењето на првиот човек на Специјалното Јавно Обвинителство Катица Јанева дека Никола Груевски не е политичар и не може да бара политички азил сепак...

Од партијата на Орбан навестуваат азил за Груевски во Унгарија?

Ако се суди според начинот на кој портпаролот на Фидес, партијата на унгарскиот премиер Виктор Орбан, го опиша барањето за азил од Никола Груевски,...