Што навистина ќе се гради во Демир Капија?

Шпекулација е информацијата на социјалните мрежи дека Меѓународната организација за мигранти (ИОМ)  ќе гради бегалски камп во Демир Капија. Овие информации ги демантираат и...

Пилотска грешка го урнала рускиот авион во декември во Црно Море

Министерството за одбрана на Русија соопшти дека пилотот на леталото Тупољев-154, направил грешки во серија и дека тоа е причина за падот на авинот...

Криминал, суд и затвор се најчесто користени зборови во Собранието

Криминал, суд, притвор, затвор и кривични пријави се најчестите зборови кои што ги користат пратениците во денешната дебата во Собранието која до полноќ мора...

Ако крушата под круша паѓа, Македонија доби иден манекен (ФОТО)

Популарната манекенка и главна актерка во филмот „Трето полувреме“ Катарина Ивановска стана мајка на момче кое го добило името Вања. Пред неколку дена македонската убавица...

Вашингтон Пост: 4 причини зошто САД и ЕУ треба да се занимаваат со Македонија

Угледниот американски весник Вашингтон Пост на владите на САД И ЕУ бараат  да интервенираат во решавање на македонската криза и за тоа наведуваат 4...

Спикерот го искара Ѓорчев и ја прекина седницата (ВИДЕО)

Неколку минути претседателот на парламентот Талат Џафери го караше пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев пред да даде пауза поради непочитувањње на дневниот ред во...

Македонската амбасадорка во Белград повикана во српското МНР

Амбасадорката на Македонија во Србија, Вера Јовановска Типко денеска е повикана во Министерството за надворешни работи на Србија во врска со последните тензии меѓу...

За Вучиќ Македонија се однесува срамно, за Лазански се е „глупост“, никој не...

Транскрипти од македонската УБК објавени од српската „Мрежата за истражување на криминал и корупција“ (КРИК) предизвикаа нови тензии на релација Скопје - Белград откако...

Москва е денеска тажен град

Тринаесет загинати и 105 повредени е билансот на жртвите во невремето кое денеска го погоди главниот град на Русија.  Локалните власти предупредуваат дека бројот...

За каде се подготвува Никола Тодоров – веќе не е пратеник

Еден од најсериозните кандидати за наследник на Никола Груевски пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Тодоров, се откажал од пратеничката функција. Ова одлука тој ја образложува...

Последни вести

Зошто Јасна Котеска не си оди од Твитер

Професорката Јасна Котеска објаснува зошто и покрај големиот број навреди против неа од провладини активисти (Порано од вмровски ботови) се уште останува на Твитер "А...

Хитлер за вчерашната прослава за НАТО во 15 градови (ВИДЕО пародија)

Твитерџиите кои ја организираат кампањата #бојкотирам денеска излегоа со духовита пародија на филм во кој Адолф Хитлер реагира за вчерашната прослава на НАТОФЕСТ. Слични пародии...

Шефот на владиниот маркетинг го спореди Заев со Ѓоковиќ (ФОТО)

Екс новинарот а сега раководител на тимот за комуникации, отчетност и транспарентност во кабинетот на премиерот Заев, Зоран Бојаровски, денеска ги спореди неговиот шеф...

Како “Македонскиот тигар” го демолираше Ирецот во Рим (ВИДЕО)

Во видеото подолу видете ја целата борба на "Македонскиот Тигар" Ален Амедовски кој синоќа со нокаут во првата рунда го демолира Ирецот Вил Флејри на настанот на салата Белатор во Рим. Ова е...