“Завера” пред мечот меѓу фудбалските репрезентации на Македонија и Албанија

Фановите на фудбалската репрезентација на Република Албанија се уверени дека барањето на Фудбалската Федерација на Македонија до ФИФА, мечот со репрезентацијата на Албанија во...

За Алаѓозоски „Скопје 2014 е ист со разурнувањето на Варшава и земјотресот од 1963...

Министерот за култура Роберт Алаѓозоски деновиве во Грција е поспоменуван и од министерот за надворешни работи Никола Диммитров. Тој е најцитиран макеоднски политичар на социјалните мрежи...

Љубчо Георгиевски: Бугарија е во право, Заев е прагматичен, Гоце Делчев бил егзархиски учител

Екс премиерот Љубчо Георгиевски преку социјалните мрежи долеа масло на огнот поврзан со договорот за добросеоседство што треба да биде потпишан на 2 август...

Во трката за најголем Албанец, Касами ќе ја пее албанската химна во Собранието

Само два дена откако на средба со премиерот Заев лидерот на движењето БЕСА најави дека ќе ги поддржи реформските зафати на новата влада иако...

Нимиц ни носи тест, тврди дека не донесол предлог за името (Видео)

По повеќе од 2 години медијаторот и специјален претставник на Обединетите Нации во разговорите меѓу Македонија и Грција Метју Нимиц пристигна во Скопје каде...

Поразот на Мексико победа за Македонија, Роналдо се пакува за Скопје

Откако португалската фудбалска федерација му даде одмор за да биде со неговите новородени близнаци се зголемија шансите еден од најдобрите фудбалери во светската историја...

СЈО за притвор судот за неодење на одмор во странство и рандевуа со судски...

Одземање на пасошите со што обвинетите нема да можат да одат на одмор во странство,забрана за комуникација со сведоци и странки во процесите и...

Македонија со поддршка за Грузија во спорот со Русија

Делегацијата на Македонија искажала поддршка на Грузија во конфликтот со Русија во врска со државниот суверенитет и територијален интегритет кој што беше нарушен со...

Tрамп не знае што да прави со Балканот, а ЕУ нема „моркови за реформи“

Новата администрација во Вашингтон сеуште не ја формулирала својата политика кон Западниот Балкан а ЕУ нема „моркови“ со кои што може да ги поттикне...

Се поголеми се шансите Роналдо да се појави на „Арената Филип Втори“?

Откако португалската фудбалска федерација му даде одмор за да биде со неговите новородени близнаци се зголемија шансите еден од најдобрите фудбалери во светската историја...

Последни вести

Руска амбасада: Почит за сите што го дадоа животот за независна Македонија

Амбасада на Руска федерација во Македонија на својот профил на „Твитер“ го честита Денот на македонската револуционерна борба. „Честит #23Октомври - Денот на Македонската револуционерна...

Росоклија за пратеничкиот избор на Груевски: Никола и чесните предавници

Горазд Росоклија, македонски професор на престижниот Универзитет „Колумбија“ во Њујорк, го коментира проветрувањето во ВМРО-ДПМНЕ, посочувајќи го почесниот претседател Никола Груевски како одговорен за...

,,Моќник” нападнал новинар кај “Мавровка”, полицајци гледале

Денеска околу пладне во близона на трговскиот центар Мавровка во центарот на Скопје бил вербално нападнат новинар на Македонската Радио Телевизија чие име не...

Мијалков и официјално исклучен од ВМРО-ДПМНЕ

„Се утврдува дека постои дисциплинска одговорност-дисциплинска мерка: исклучување од Партијата ВМРО-ДПМНЕ на лицето Сашо Мијалов согласно Статутот Член 15, став 1 и член 16...