Колинда Грабар Китаровиќ се истрча по Брисел (видео)

Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ цел ден го бркаше Доналд Трамп низ седиштето на НАТО. Камерите ја снимија како упорно се обидува да му...

Првиот сопруг на Луксембург во друштво на НАТО дамите

Додека Доналд Трамп беше на средба со лидери на НАТО во Брисел, неговата сопруга Меланија се најде во друштво на првите дами, и на...

Тито уште вреди: Аукција во Малага со документи поврзани со Маршалот

Во Малага на 3. јуни ќе се одржи затворена аукција на која ќе бидат продавани украдени документи од Музејот на историјата на Југославија, јавува...

Могерини на горка вечера со најнестабилното балканско раководство во историјата

Европската претставничка за заедничка надворешна и безбедносна политика Италијанката Федерика Могерини вечерва ќе има исклучителна тешка задача да ги гасне сите огнови кои што...

И Кралицата Елизабета денеска била мета на напад

Во деновите на хаос во Велика Британија, по масакрот што на концертот на Аријана Гранде во Манчестер арена, го направи Либиец роден во Англија,...

Либиски бегалец е напаѓачот во Манчестер арена

Британската полиција го објави името на напаѓачот кој е виновен за смртта на 22 лица и повредување на уште 50 во понеделникот вечерта на...

Тероризам во Манчестер: 19 загинати и 50 повредени на концерт

19 лица загинале во Манчестер арена, а двојно повеќе се повредени по серијата експлозии за време на концертот на американската поп пејачка Аријана...

Сообраќајка на Тајмс Сквер со многу елементи на тероризам

Во Њујорк денеска се случи голема сообраќајна несреќа во која возило со огромна брзина влета меѓу пешаците на најфреквентниот дел од Тајмс Сквер и...

Нападната амбасадорка на Косово

Активистка на движењето „Самоопределување“ на трибина во САД со јајца ја нападнала амбасадорката на Косово Фљора Читаку поради тоа што таа претствувала убијци на...

Вучиќ ќе биде инаугуриран во претседател на Србија на 20. јуни

Актуелниот премиер и победник на последните претседателски избори во Србија, Александар Вучиќ планира формално да ја преземе новата функција на 20 јуни, дознава дневниот...

Последни вести

Зошто Јасна Котеска не си оди од Твитер

Професорката Јасна Котеска објаснува зошто и покрај големиот број навреди против неа од провладини активисти (Порано од вмровски ботови) се уште останува на Твитер "А...

Хитлер за вчерашната прослава за НАТО во 15 градови (ВИДЕО пародија)

Твитерџиите кои ја организираат кампањата #бојкотирам денеска излегоа со духовита пародија на филм во кој Адолф Хитлер реагира за вчерашната прослава на НАТОФЕСТ. Слични пародии...

Шефот на владиниот маркетинг го спореди Заев со Ѓоковиќ (ФОТО)

Екс новинарот а сега раководител на тимот за комуникации, отчетност и транспарентност во кабинетот на премиерот Заев, Зоран Бојаровски, денеска ги спореди неговиот шеф...

Како “Македонскиот тигар” го демолираше Ирецот во Рим (ВИДЕО)

Во видеото подолу видете ја целата борба на "Македонскиот Тигар" Ален Амедовски кој синоќа со нокаут во првата рунда го демолира Ирецот Вил Флејри на настанот на салата Белатор во Рим. Ова е...