Обвинител за понудата за амнестија: Тоа што една будала ќе расипе…

- Денеска поднесов пет обвиненија. Сега чекам во кадар да ми влета политичар и да прогласи амнестија, напиша на социјалните мрежи јавниот обвинител од...

Дамовски и Тарчуловски сакаат правда, не амнестија

„Правда, не амнестија“, беше кусиот коментар на Борис Дамовски, еден од обвинетите за настаните од 27 април, по изјавата на Зоран Заев со која...

Обвинет за тероризам за 27 април потсети на војводата Христо Узунов по говорот на...

Обвинет за тероризам за 27 април потсети на Христо Узунов по денешните случувања во парламентот Со писмото на Христо Узунов до неговата мајка, обвинетиот за...

Големиот пресврт, до вчера наводно не даваше сега самиот нуди амнестија

Премиерот Заев вклештен во својата нестабилна политика за која нема поддршка денеска во Собранието самиот понуди амнестија за 27 април а за возврат очекува...

Вториот најстар пратеник бојкотира, еден пратеник помалку кај власта за уставот

Вториот најстар пратеник во Собранието не попушти на притисокот и денеска практично ја бијкотира работата на Собранието за менување на уставот и името. Пратеникот на...

“Ариведерчи, Меркел, Шулц и Јункер”, порача италијанскиот МВР Салвини

Резултатот од локалните избори во германската провинција Баварија покажува дека „стариот систем“ е отфрлен во Европа, напиша на „Твитер“ министерот за внатрешни работи и...

Каменос: Ципрас знае за „планот Б“, но не го одобрува

Министерот за одбрана, Панос Каменос, вели дека грчкиот премиер знаел за „планот Б“ доколку пропадне преспанскиот договор, што тој го претставил во Вашингтон минатата...

Додека ги бркаа ,,Вмровците” останаа ли без своите пратеници

Додека владеачката коалиција"брка" десетина опозициски пратеници најмалку 5 пратеници на власта се премислуваат за гласањето за уставните амандмани, велат информациите од парламентарното мнозинство. Освен барањата...

Министерот Ники не може да победи затоа што не играл

Еден од најекспонираните аргументи овие денови е дека не може да победиш ако не учествуваш на натпревар, пишува професорот Самоил Малчески во обраќањето до...

Висок претставник на ВМРО-ДПМНЕ се сретнал со Заев

Висок претставник на ВМРО-ДПМНЕ се сретнал со Заев минатата недела и разговарал за "спуштање на топката" меѓу двете најголеми партии, брифираат извори блиски на...

Последни вести

Заев не е цар да простува, вели Села

-Можеби премиерот имал некој приватен или фамилијарен проблем на 27 април, па сега ја пружа раката за помирување, изјави лидерот на Алијансата на Албанците...

Телото на исчезнатиот новинар Џемал Кашоги можеби било уништено со киселина

Турската полиција се сомнева дека можеби била користена киселина, за да се уништи телото на исчезнатиот саудиски новинар Џамал ​​Кашоги, со цел да се...

Самка прозборе грчки во Собрание

Пратеникот Самка Ибраимовски денеска не можеше да ја скрие одушевеноста од постигнатиот договор со Грција, во прилог на дискусијата дека е потребна промена на...

Исповед низ плач: Ја истерале од работа, не излегла на референдумот(ВИДЕО)

„Кога видоа дека не сум излегла да гласам, ме немало на список, другиот ден ме избркаа од работа“ – вели мајката на дете со...