ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за финални одлуки за актуелните теми

Опозицијата се подготвува за носење одлука како ќе се постави во блиска иднина за актуелните случувања во земјава. Партиски извори во ВМРО-ДПМНЕ велат дека за...

Насер Селмани до Ахмети: Ти ја изгради заробената држава

Претседателот на Здружението на новинарите на Македонија Насер Селмани ја коментира последната изјава на Али Ахмети со обвинување дека тој е виновникот за заробената...

Ципрас му даде услов на Заев за да се сретнат

Средба меѓу грчкиот и македонскиот премиер може да има само ако македонската страна покаже добра волја и на средбата на преговарачите во Њујорк дојде...

Сменетиот од владата Шаќири веднаш добил нова локална функција

Разрешениот директор на затворот во Струга, Арменд Шаќири, осомничен за злоупотреба на службената функција, експресно бил назначен на нова локална функција во ново комунално...

Хрватите за „Фаланга“: „Како су луди, па каос тотални у ‘Арени’!“ (ВИДЕО)

Хрватските љубители на ракометот што присуствуваа на вечерашниот дуел меѓу Македонија и Словенија се одушевени од начинот на бодрење, а потоа и на славењето...

Градоначалникот на Велес се премисли за “Гемиџиите”, виновни медиумите

Традиционалната вардарска регата „Гемиџии“ што ја организира општина Велес наместо на крајот на јуни и почетокот на јули како што беше...

Косовската влада го осуди убиството на Оливер Ивановиќ, Вучиќ закажа прес на пладне

Овој чин го доведува под знак прашање владеењето на правото и обидите да се воспостави ред на целата територија, оцени косовската влада го осуди...

Каменос се вади на претседателот Иванов

Интегрално целата изјава на министерот Каменос за кого договорот од Преспа е ништовен и тој нема да постои. "Да расчистиме некои работи од почеток. Како...

Што му шепна Раул Гонзалез на Кире Лазаров?

Селекторот на ракометарите Раул Гонзалес вчера не откри што му шепна на капитенот Кире Лазаров за време на последниот тајм-аут на мечот со...

За тепачите на Села, 80 години затвор

Затворски казни од 10,6 до 13,6 години, ги осуди седумината обвинети за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села или заеднички вкупно 81 година...

Последни вести

Искршено возилото на аналитичарот што најави пластична операција на Македонија

Љупчо Ристовски, претседател и коосновач на Институт за доблесна и вредносна политика „Интегра“, кој пред неколку дена констатира дека на Македонија ѝ се подготвува...

„Фризерката“ ќе биде хигиеничарка за 300 евра во МЕПСО

Од МЕПСО денеска ја демантираа информацијата дека лице со иницијали П.К.  била вработена како фризерка и за тоа ќе зема плата од 43.900 денари. „Во...

„Балкан Инсајт“: Македонија ја ограничува слободата на медиумите

„Македонската влада и опозиција го користат бурниот период околу претстојниот референдум за името, за повторно да се воведе рекламирање финансирано од државата, кое беше...

Премиерот Заев за нацистичкиот злосторник Џемо Хаса (ВИДЕО)

Австралискиот новинар со македонско потекло Саша Узунов го прашува македонскиот премиер Зоран Заев дали ќе го тргне споменикот на Џемо Хаса водач на балистичкото...