МВР вечерва очекува помали инциденти, се бара јајце и патлиџан повеќе

Денешните прослави во 15 градови низ Македонија по повод добивање покана од НАТО се причина за умерена загриженост во МВР. Полициски извори велат дека...

Силен притисок врз админстрацијата за прославата за промена на името и НАТО (ФОТО)

Откако голем дел од музичарите го откажуваат настапот на утрешните настапи на прославата за промена на името и поканата за влез во НАТО и...

Бакнато пенкало, шеги и тролања рој (ФОТО)

Пенкалото со кое генсекот на НАТО Столтенберг го потпиша домументот за Македонија а кое што веднаш потоа го бакна премиерот предизвика огромен број коментари...

Среќен крај на драмата со 13 заглавени во пештера во Тајланд

Сите 12 момчиња и нивниот фудбалски тренер заглавени повеќе од две недели длабоко во поплавeна  пештера во Тајланд се успешно спасени пренесоа агенциите. била спасена,...

Кој е овде луд, кој е збунет а кој ќе плаќа

Иако на светските берзи цените на нафтата паѓаат веќе неколку денови по ред македонските цени на горивата растат. Дополнително споредбата на цената на горивата со...

Премиерот што не сакаше да каже Македонија (ВИДЕО)

Колегите од офф.нет.мк го фатиле премиерот на Мак....... како се плаши да го изговори името на својата земја Мак.... Видете го видеото во кое ни...

Двајца Тетовци на аџилак во Мека на велосипед

Тетовчаните Сенад Идризи и Амир Аслани тргнале на аџилак во Мека на велосипеди. Двајцата другари преку Албанија и Грција веќе стигнале во Истанбул на пат...

Во „Музејот на ВМРО“ има 33 левичари и 9 десничари

Директорот на Музејот на македонската револуционерна борба кој треба да биде затворен односно да го загуби статусот на споменик на културата тврди дека нема...

На постојка се запали автобус на ЈСП од постаро производство

Градски автобус на ЈСП-Скопје што сообраќа на линијата „24“ претпладнево се запалил на постојка во Кисела Вода. По интервенција на Територијалната противпожарна...

Атина бесна: Автопатот го сменивте, булеварот остана Александар Македонски

Грчки претставници реагираат до македонските власти целосно да се спроведе ветувањето за менување на имињата на сообраќајницата која што го носи името на големиот...

Последни вести

„Калчр трип“: Македонскиот јазик меѓу 10. најстари што сè уште се зборуваат

Порталот „Калчр трип“ од Лондон го вброи македонскиот јазик меѓу десетте најстари во светот што сè уште се зборуваат, покрај хебрејскиот, баскискиот, тамилскиот, литванскиот,...

Шверцувал 7,5 килограми хероин во Грција

35 годишен Пакистанец бил уапсен на меѓународниот аеродром во Атина „Елефтериос Венизелос“ во обид да прошверцува хероин. Тој пристигнал од Пакистан, преку Каиро, и во...

Владата инвестира во реинкарнација како метод на иновација, за жал не е шега (ФОТО)

Во рамки на тендерот за иновации на Фондот за иновации македонската влада ќе инвестира во реинкарнација. Иако звучи како шега сепак во официјалниот документ за...

Коѕијас: Договорот за името става точка на сништата за српска хегемонија!

Министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, неочекувано го стави традиционалниот грчки пријател и сојузник Србија во негативен контекст зборувајќи за Преспанскиот договор. „За...