Девојче од Македонија преживеа хорор во сообраќајка во Србија

„Детето со часови било заглавено во згмечениот автомобил. Вриштеше и повикуваше помош, додека на предното седиште беа двајца нејзини мртви роднини со кои патувала. Кутрото...

По шокот од ММФ, премиерот измисли нова дропка – “Трето полугодие” (ВИДЕО)

По катастрофалната прогноза на ММФ, според кој Македонија оваа година ќе ја заврши со раст од само 1,6 % премиерот Зоран Заев измисли нова...

Павлов: Македонија е дел од старата историја на Бугарија!?

Историски апсурд е барањето на македонските претставници во заедничката Комисија за „пеглање“ на историјата, Македонија да не биде дел од „старата“ историја на Бугарија...

Владата набавува вазелин за полесен сексуален однос на ЛГБТ заедницата (ФОТО + НЕ Е...

Бизарна јавна набавка осамна вчера на страницата на Бирото за јавни набавки, со државни пари ќе се набавуваат 20.000 шишиња со лубрикант за „Здружението...

Продолжува лудилото: Фестивалот “Киненова” утре на суд за прикажување на “Ругање со Христос”

Неверојатен развојбна настаните со филмот Ругање на Христос откако денеска директорот на фестивалот КинеНова Небојша Јовановиќ добил покана за на суд според која тој...

Неверојатно: Култура побарала забрана за Ругање на Христа, судот на мака

Продолжува политичката хајка против македонскиот филм Ругање со Христа кој доби вредна награда на еден од топ 10 светски фестивали во Монтреал. Државниот правобранител на...

По земјотрес и цунами, ерупција на вулкан во Индонезија

Природните катастрофи продолжуваат во Индонезија откако денеска еруптираше вулканот Маунт Сопутан на островот Сулавеси, само неколку дена по катастрофалното цунами, предизвикано од силен земјотрес,...

24 секунди што ја разоткрија вчерашната катастрофа (ВИДЕО)

Алфа објави интересно видео во кое се зборува за потребата од наместени "фаци" и од присутноста на "згужвани" лица по вчерашниот референдум. https://youtu.be/GJdHE0sKBz0

ДИК се премисли, до 15.00 не гласале 334 илјади туку 408 илјади гласачи

Државната изборна комисија го смени првичниот извештај според кој до 15 часот гласале 334 илјади гласачи и сега објави дека всушност гласале над 408...

Грција: Доаѓа циклонот „Зорбас“ со 11 метарски бранови

По циклонот „Ксенофон“ кој донесе студено и влажно време во Грција неделава, властите во денеска се подготвуваат за циклонот наречен „Зорбас“, кој се очекува...

Последни вести

Во убиените кај Смилковско стрелано со „калашников“

На денешното рочиште за „Монструм“ беа изнесени наодите од вештачењето за чаурите и проектилите што биле пронајдени кај Смилковското Езеро по крвавиот настан на...

ДУИ не сака предвремени избори!

Изборите не се решение, велат од парламентарната група на ДУИ, од каде се убедени дека уставните измени сепак ќе поминат по предлогот на СДСМ...

Македонски и албански медиуми финансирани од тајни грчки фондови!?

Околу еден милион евра од тајните фондови на грчкото МНР биле искористени за финансирање на медиуми во Македонија и Албанија и за поддршка на...

Матео Салвини во фотелјата на Јункер!?

Италијанскиот заменик-премиер Матео Салвини би можел да го замени Жан Клод Јункер како претседател на Европската комисија, чиј мандат завршува во октомври 2019 година. Во...