Вардар играше за „Комити“ но и за Артан, Мухамед, Ердал, Мерита, Дашмир, Елвис, Шенол,...

    Победата на Вардар во вчерашниот меч против најскапиот ракометен клуб на светот ПСЖ нема само спортско значење. Шампионската титула на РК Вардар донесе нов...

Малку им се земјотреси Охриѓани сега во страв и од вулкан (видео)

Неколкуте изјави на локални еколози и извештаи на локални медиуми предизвикаа нова паника во Охридско. Откако по постојаното тресење на земјава во овој регион од...

Како изумрел тасманискиот тигар

Научниците велат дека е збунувачко исчезнување на тасманискиот тигар од областа на континентална Австралија и дека истото најверојатно било предизвикано од климатските промени, а не...

Во рај и пекол веруваат тие што се плашат од темнина, велеше Хокинг

Научници од целиот свет му оддаде почит на британски физичар Стивен Хокинг,  „револуционерниот гениј“, кој одигра огромно влијание за популаризација на физиката. Хокинг, кој почина...

Поглаварот на ИВЗ со автоматско оружје

Фотографија на поглаварот на ИВЗ во домашна атмосфера како позира со автоматско оружје в рака, објавуваат дел од медиумите. Невообичаените фотографии се објавуваат со текст...

Сите се минливи, само Амди е вечен (ФОТО)

Даваше гол со петица, уриваше влади, од „Кока кола“ се претвори во „Газоза“, ги обвини новинарите дека работат за ЦИА и смени десетина премиери,...

Во Украина ќе го укинат зборот „родители“ во учебниците

Украинското Министерство за образование побара во учебниците зборот „родители“ да се замени со „роднини“. Околу 40 отсто од вкупниот број украински ученици живеат во непотполни...

Статус на денот: Долгогодишен обожавател на Цветанка Ласкова се откажа од неа

Во рубриката разочарувања и изневерувања за реакцијата на истакнат активист од македонската заедница во Австралија.

Томовска, Владо, Бени, Тамара, Дарио, Лоба и другите губат 4:1 на Јутјуб

Неверојатно негативен сооднос во лајкови и дислајкови има спотот поставен на Јутјуб во кој пее македонскиот пејачки крем за референдумот До вчера во 22.40 минути...

Сексуалниот апетит го гаснел со јагула

  Нескротливиот сексуален нагон го довел еден кинески пациент во многу нелагодна ситуација од докторите да бара да му извадат јагула која што ја користел...

Последни вести

Палмер од Белград: Преспанскиот договор е единствена историска можност

„Оние кои ја заведуваат македонската јавност говорејќи дека можат да обезбедат европска иднина за своите деца без компромисите кои преспанскиот договор ги бара,...

Во убиените кај Смилковско стрелано со „калашников“

На денешното рочиште за „Монструм“ беа изнесени наодите од вештачењето за чаурите и проектилите што биле пронајдени кај Смилковското Езеро по крвавиот настан на...

ДУИ не сака предвремени избори!

Изборите не се решение, велат од парламентарната група на ДУИ, од каде се убедени дека уставните измени сепак ќе поминат по предлогот на СДСМ...

Македонски и албански медиуми финансирани од тајни грчки фондови!?

Околу еден милион евра од тајните фондови на грчкото МНР биле искористени за финансирање на медиуми во Македонија и Албанија и за поддршка на...