Нема вести да се прикажат

Последни вести

Викиликс: Министерот Димитров бил “Заштитен извор” на амбасадата на САД

Организацијата Викиликс тврди дека актуелниот шеф на македонската дипломатија Никола Димитров во два наврати бил заштитен извор на амбасадата на САД. Според организацијата која со...

Каменос го повика претседателот Павлопулос да го блокира Договорот од Преспа

Доколку Договорот под Преспа  дојде во грчкиот парламент, доколку биде изгласан во македонскиот парламент, „време е за претседател на Републиката да го заземе своето...

Го уриваат Макрон со голи гради (ФОТО)

Две лица загинаа, десетици се повредени а над 150 се уапсени во петтиот циклус протести што денеска ја зафати Франција. Денеска протестираа околу 33 илјади...

Новинари и медиуми го оспорија изборот на новиот претседател на ЗНМ

Голем број македонски новинари и редакции го оспоруваат изборот на Младен Чадиковски за нов претседател на ЗНМ. Телевизија Телма попладнево пишува дека Чадиковски е изборан...