Помирување: Директор од СДСМ се фали со капитални инвестиции на ВМРО -ДПМНЕ

Новиот 28 годишен в.д.  директор на Агенцијата за млади и спорт Дарко Каевски во својата биографија објавена од владата се пофали дека како претседател...

Без „Вмровци“ на сликите од прославата во американската амбасада (фото галерија)

На фотографиите од прославата по повод националниот празник на САД 4 јули објавени на социјалните мрежи од страна на амбасадата во Скопје нема ниту...

Македонија ја има најнасмеаната жена јавен обвинител на светот

Првиот човек на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) од своите други колешки низ светот можеби не се разликува според познавањето на законот или според начинот...

Албанската ѕвезда од САД со потекло од Македонија не носи момчиња дома

Американската поп ѕвезда со албанско потекло од Македонија Бебе Реџа  зборувајќи за својот љубовен живот пред американските медиуми изјавила дека никогаш не однесла дома...

Летото е во полн ек: БраДА или НЕ?

Убавата и добро одржувана брада дефинитивно го привлекува женското внимание. Нагласуваме одржувана бидејќи секој маж со долга и запустена брада може лесно да заличи...

Извештај за енормно загадување: Во Битола контаминиран мерач за загадување на воздухот

Загадувањето на воздухот во Битолскиот регион е толку многу високо што направа за мерење на квалитетот на воздухот по само неколку дена од мерењата...

Како педофилите преку ноќ станаа жртви а не ѕверови?

Битолчанецот Никола Шиндре и порталот антропол.мк преку ноќ станаа најцитираните македонски извори на информации. Ставот на Шиндре дека „Сексуално маргинализирана заедница се и педофилите, но,...

Јапонски фан на Бабунски дошол во Полска да ја бодри Македонија

Јапонскиот фудбалски фан со профил #tabicham на социјалната мрежа Твитер напишал дека во Полска пристигнал за да го бодри капитенот на македонската фудбалска репрезентација...

Ако сте „полнички“ задолжително погледнете ја случкава пред да заминете на плажа (видео)

Настанот се случува на брегот на Црното Море а во главна улога се една симпатична Русинка, нејзиниот пријател и морските бранови. Споделете со своите полнички...

Седум работи што ги научивме од бегалската криза

Консултантката на УНДП за млади и цивилно општество Сузана Дакаш пишува за 7 теми кои што Балканот ги научил од бегалската криза. Дакаш пишува дека...

Последни вести

Не е само Македонија, Грција има проблем и со другите

Со исклучок на грчкиот дел на Кипар, Бугарија е единствен сосед на Грција со кој има генерално добри односи. Според геостратегискиот атлас со Македонија и...

По канабисот на ред е распределба на бизнисот со Афион

По распределбата на бизнисот со медицинска марихуана која е во полн ек на ред е агендата за силен развој на бизнисот со одгледување на...

Атина бара странците да „удрат“ на ВМРО-ДПМНЕ за името

Меѓународната заедница да се фокусира на македонската опозиција да прифати уставни измени и Ерга Омнес со цел земјата да влезе во НАТО и да...

Лебедот и Самоиловата тврдина во Охрид (ФОТО)

Извонредна фотографија на Лебед и Самоиловата тврдина во Охрид направена од фотографот Стојан Стојановски е објавена на неговиот Твитер профил. https://twitter.com/Stojan2s/status/999047888884858880