734 милиони луѓе живеат со помалку од 1,9 долари дневно

Извештајот на Светската банка за сиромаштијата покажува дека бројот на луѓе кои живеат со помалку од 1,9 долари дневно се намалуваат на глобално ниво. За...

Авион „слета“ во лагуна – нема жртви (ГАЛЕРИЈА)

Сите 47 патници и членови на екипажот преживеаја при „слетување“ на авион во една лагуна во Пацификот откако излетал од пистата. Локалното население од архипелагот...

Треба ли да се плашиме од опасните “Мајмунски сипаници”

Во моментов нема опасност од појава на вирусот „мајмунски сипаници“ во Македонија, информираат од Министерството за здравство. Од таму посочуваат дека во континуитет преку Комисијата...

Крвна одмазда во Ченто со калашњикови, само чудо ги спасило од сигурна смрт (ФОТО)

Две лица на возраст од најмногу дваесетина години ноќеска нешто по полноќ само чудо ги спасила од сигурна смрт откако во возилото во кое...

Архиепископот Г.г. Стефан го кршевал синот на лажниот принц на Црна Гора и Македонија...

Премиерот Заев не е единствениот висок македонски претставник кој имал контакт со лажниот шеф на "Империјалната куќа на неговото височество принцот на Македонија и...

Томовска, Владо, Бени, Тамара, Дарио, Лоба и другите губат 4:1 на Јутјуб

Неверојатно негативен сооднос во лајкови и дислајкови има спотот поставен на Јутјуб во кој пее македонскиот пејачки крем за референдумот До вчера во 22.40 минути...

Човекот на Милошевиќ што го бркаше НАТО сега му чува грбот на Заев за...

Лидерот на Српската напредна странка за Македонија Драгиша Милетиќ е во првите редови на денешниот собир за промена на името и влез во ЕУ...

Се бараат доброволци за виртуелна војна, нов судир со Србија во стратегијата EDominations

„Ти си потребен на Македонија!! Едоминатион нуди вистински втор живот!!!“, се вели во апелот на играта EDominations Macedonia од каде бараат доброволци за виртуелни...

Ливче на колото, Гостиварец со ризик до „милионче“ (ФОТО)

Зголемената максимална добивка и новиот систем на бонуси во Спорт Лајф во неделата му донесоа милион денари на еден Гостиварец. Експертот за репрезентативни натпревари погоди...

LACALUT натпревар: Најди „Чудовишта на твојот заб“ и освои награда

Новитет од НАТУСАНА Македонија LACALUT натпревар: Разоткриј ги „Чудовиштата на твојот заб“ и освои годишна залиха производи за целото семејство Колку знаете за плакот што се...

Последни вести

Палмер од Белград: Преспанскиот договор е единствена историска можност

„Оние кои ја заведуваат македонската јавност говорејќи дека можат да обезбедат европска иднина за своите деца без компромисите кои преспанскиот договор ги бара,...

Во убиените кај Смилковско стрелано со „калашников“

На денешното рочиште за „Монструм“ беа изнесени наодите од вештачењето за чаурите и проектилите што биле пронајдени кај Смилковското Езеро по крвавиот настан на...

ДУИ не сака предвремени избори!

Изборите не се решение, велат од парламентарната група на ДУИ, од каде се убедени дека уставните измени сепак ќе поминат по предлогот на СДСМ...

Македонски и албански медиуми финансирани од тајни грчки фондови!?

Околу еден милион евра од тајните фондови на грчкото МНР биле искористени за финансирање на медиуми во Македонија и Албанија и за поддршка на...