Обезбедувачот на екс премиерот не јадел 20 парчиња сирење дневно

Марјан Милошевски за кој  Плусинфо.мк објави дека набавувал големи количества храна со фактури, тврди дека порталот лаже и бара извинување. Во дописот до редкацијата Милошовски...

Македонец уапсен на Малта

Тројца луѓе од кои еден е македонски државјанин  а двајца Романци се уапсени во главниот град на Малта, Ла Валета поради измама. Македонецот измамил неколку...

Премиерот Заев на работна средба со Боки 13

Според соопштението  на Меѓународниот сојуз – Скопје вчера во владата дошло до работна средба меѓу премиерот Зоран Заев и претставници на Меѓународниот сојуз – Скопје,...

Најспектакуларната плажа на планетата (видео)

Во бразилската држава Маранхао која се наоѓа на север од големите градови, а под Амазон и прашумата, постои голема пустина која крие чудо кое...

Политичарите со блокади, грчките владици со песна кон Македонија

Грчкиот хор од Атина под раководство на Николај Месогејски за прв пат настапува на бдението што Бигорските монаси го служат во пресрет на патронот...

Венецуела по македонски рецепт од 27 април (видео)

Стотина приврзаници и симпатизери на венецуелската влада упаднале денеска во Национално собрание, пренесуваат светските агенции. Приврзаниците на Владата на претседателот Николас Мадуро во Националното собрание,...

Како потпретседателот на СДСМ ја скара партијата со ЛГБТ заедницата

Во својот пост на фејсбук Мухамед Зекири објавил делови од Куранот во кој што се проколнуваат различни категории на луѓе кои што се однесуваат...

Малку им се земјотреси Охриѓани сега во страв и од вулкан (видео)

Неколкуте изјави на локални еколози и извештаи на локални медиуми предизвикаа нова паника во Охридско. Откако по постојаното тресење на земјава во овој регион од...

Македонски „прч“ во прва класа (видео + вирално)

Краткото видеото кое се појави на интернет е снимено на некој од македонските патишта, а во него, во главна улога е еден прч односно...

Помирување: Директор од СДСМ се фали со капитални инвестиции на ВМРО -ДПМНЕ

Новиот 28 годишен в.д.  директор на Агенцијата за млади и спорт Дарко Каевски во својата биографија објавена од владата се пофали дека како претседател...

Последни вести

Бјадов: Еден куршум и два зајака (Анализа)

Пишува Трајче Бјадов Американската политика разбира дека најголем непријател на американската стратегија во Македонија преку #Референдумот (и со тоа на Балканот) не е движењето #Бојкотирам,...

Македонците од САД се мобилизираат контра референдумот

Македонските иселеници од САД преземаат низа активности за минирање на референдумот на 30 септември преку пријавување за гласање заради зголемување на цензусот, а потоа...

Порака „Бојкотирам“ и на стадионот во Франкфурт

Македонската дијаспора на најразлични начини го искажува својот став за бојкотирање на референдумот за договорот Заев-Ципрас за преименување на татковината во Северна Македонија, па...

Статус на денот

„Му честитам на Косово... со одлуките од последните неколку дена ќе добијат и патници на аеродромот и нови корисници на нивните банкарски услуги“. Ова е...